Незважаючи на розвиток альтернативної енергетики у світі, поки що для України все лише починається. Поступово з’являються нові підприємства та організації, які акумулюють електрику та продають її як державі, так і іншим покупцям. Тим більше було створено Українську універсальну біржу, за допомогою якої відбувається реалізація необхідного обсягу електрики з урахуванням поточних запитів покупців.
Сучасний ринок електроенергії
У 2020 році загальний обсяг потужностей сонячних електростанцій складає 6300 МВт. Але цей показник на початок повноцінної війни. Поки що показник сонячних станцій у загальному обсязі зеленої енергетики становить лише 6%. У майбутньому планується суттєве збільшення, але поки що будь-які проекти зупинилися через воєнні дії.
Враховуючи кліматичні особливості та наявність земель, Україна має величезний потенціал. Тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/sonyachna-elektroenergiya-v-ukraini-i-ii-prodazh-na-birzhi-tov-u/ є можливість проаналізувати показники ринку, а також зрозуміти, як продавати та купувати зелену електроенергію. Кількість перспективних проектів збільшується, до того ж вони реалізовуватимуться як на територіях, що тимчасово окупуються, так і на тих, які на даний момент контролює Україна.
Переваги зеленого ринку
У порівнянні з класичними джерелами електроенергії зелені технології є практично невичерпними. Вугілля може закінчитися, а ядерне паливо є вкрай токсичним та небезпечним для екології. До того ж, альтернативні джерела електроенергії не закінчаться, бо завжди світить сонце і дме вітер.
Тим паче скорочується рівень шкідливого СО2. Його мінімізація дозволить стабілізувати природу та гарантувати її відновлення надалі. Раніше альтернативна енергетика вважалася чимось унікальним та екзотичним, але на даний момент це найближче майбутнє. Тому більшість інвесторів намагаються використовувати як основу заробітку саме альтернативну енергетику.
Перспективи нової енергетики
Великий плюс початку інвестування у таку енергетику – це гарантія викупу електроенергії. Цим процесом займається держава через відповідне підприємство. Кожен бізнес або фізична особа має право продати електроенергію за відповідними ставками. Такий підхід є відмінним інструментом гарантованого доходу.
Зміни законодавства торкнулися тарифів та обсягом, але глобальні зміни виключені. Тим більше, перспективи появи нових спрощених технологій досить прозорі. Кожне підприємство має можливість по-новому поглянути на поточні зміни ринку.
Де продавати електрику?
Майданчиком для торгових процесів є Українська енергетична біржа, за допомогою якої продавці та покупці знаходять одне одного. Продавці організовують аукціони, що дозволяє отримати найвищу вартість. Попередньо потрібно пройти реєстрацію та акредитацію надалі, щоб стати повноцінним учасником біржі.
Як тільки аукціон закінчується між продавцем та покупцем укладається договір, де позначаються всі умови взаємної співпраці.